Ako sa starať o spodnú bielizeň

Ako sa starať o spodnú bielizeň

Páči sa vám prádlo, ktoré ste si kúpila? Jeho nežná čipka, pastelová farba a na dotyk hebký materiál? Radi by sme vám odovzdali pár užitočných rád, ktoré vám objasní, ako sa správne o bielizeň a plavky starať. Nadlho tak zachováte jeho vzhľad a funkčnosť.

Verte, že správny spôsob prania a jemná starostlivosť sú pre dlhodobý komfort nosenia veľmi dôležité.

1. PRANIE V RUKY Ak chcete čo najdlhšie uchovať vzhľad a funkčnosť svojho bielizne, odporúčame vám prať ho v ruke, samozrejme biele prádlo oddelene od farebného (pozor aj na svetlé a pastelové farby).

2. Vrecko na pranie Pokiaľ na ručné pranie nie ste zvyknutá alebo to situaice neumožňuje, perte bielizeň v automatickej práčke pri šetrnom programe na 30 ° C a vždy v sáčku na pranie. Ten oddelí vaša bielizeň od iných odevov v práčke a zabráni možnému oderu, deformáciám aj vysunutie kostice a jej zaseknutie do bubna. Sáčok môžete zakúpiť vo firemných predajniach Triola a.s. a v našom e-shope.

3. Modeláciou košíčky vystužené košíčky po každom praní prstami jemne vypnite a vymodelujte do pôvodného oblého tvaru.

4. SPRÁVNE SKLADOVANIE V bielizníku skladujte podprsenky voľne rozložené. Nevmačkávejte vystužené košíčky jeden do druhého.

5. AVIVÁŽ A bielidlo Pri praní bielizne zásadne nepoužívajte aviváž ani bielidlo, ktoré výrazne poškodzujú elastány a spôsobujú zmeny ich pružnosti a farebnosti - svetlé farby po čase šednú a sýte naopak strácajú svoje svieže tóny.

6. ODSTREDENIE Podprsenky s kosticou pri praní v ruke nežmýkajte, aby nedošlo k jej deformácii. Prebytočnú vodu z košíčkov iba prstami vymačkajte. Vyhnite sa akémukoľvek "kroutivému" pohybu.

7. SUŠENIE A ŽEHLENIE Podprsenky nesušte na prudkom slnku ani v bubnových sušičkách. Nežehlite!

8. Prelamované U podprseniek s vystuženými bezšvovými košíčkami dávajte prosím pozor na to, aby nedošlo k ich prelomenie (napr. Počas prania, uskladnenie v taške pri cestách atď.). Takým zaobchádzaním sa povrch koša zvrásní a podprsenka sa navždy znehodnotí.

Veríme, že vám naša bielizeň prinesie pocit pohodlia a komfortu po dlhú dobu!

Ako sa starať o plavky

Opaľovacie prípravky a telové mlieka obsahujú olej, ktorý môže v spojení s potom, chlórom či morskou soľou poškodiť elastické vlákna výrobku.

Plavky po každom nosení preto ručne vyperte v jemnom pracom prostriedku alebo telovom mydle, raz za čas je potom vyperte v práčke pri šetrnom programu, max. 40 ° C.

1. RUČNÉ PRANIE Plavky ručne vyperte po každom nosení - postačí obyčajné mydlo.

2. Prania v práčke: Niekoľkokrát za sezónu potom plavky vyperte v práčke (šetrný program do 40 ° C), aby sa odstraniliy aj odolnejšie nečistoty ako sú jemné čiastočky piesku, vodné riasy alebo stopy opaľovacích krémov. Plavkám pranie nijako zvlášť neuškodí. Naopak opäť zvýrazníte pestrosť farieb. Odporúčame však použiť prací sáčok, aby nedošlo k nevzhľadným zátrhům na