Na veľkosti naozaj záleží alebo ako na výber tej správnej podprsenky

Možno si hovoríte, že sa vám veľkosť pŕs už pekných pár rokov nezmenila a že teda nie je dôvod overovať si veľkosť a strih podprsenky. Lenže len správne padnúca podprsenka vám behom niekoľkých minút pomôže shodiť pár kíl, pozdvihnúť prsia, zformovať postavu a dodať sebavedomie.

 

Obvod

„Rozčuľuje ma voľný obvod, ktorý si v priebehu dňa musím upravovať„ alebo „Priala by som si svoje prsia vytiahnúť vyšie!“ Keď je obvod voľný, zadný diel sa posúva hore k lopatkám a prsia potom zákonite „padajú" dole. V extrémnych prípadoch môžu prsia prepadávať dolným okrajom podprsenky. Postava potom vyzerá silnejšia, menej súmerná. Chrbtica a ramena trpia.

Čo s tým?

Pri skúšaní vzpažte. Obvod podprsenky musí zostať bez zmien, nesmie sa posunúť nahor a prsia nesmú v žiadnom prípade vykĺznuť pod kosticami. Pokiaľ podprsenka nesedí ako uliata, zvoľte menší obvod. Padne-li vám dobre košíček, siahnite po veľkosti s menším obvodom a zároveň väčším košíčkom (pr. pri E 80 je vám väčší obvod? nahraďte ju veľkostou F 75). Pokiaľ pri výbere veľkostí váhate medzi volnejším a tesnejším obvodom, voľte tesnejší. Takmer všetky materiály sa nosením mierne uvolní. Pre pohodlie by vám  potom mali stačiť 3 stupne háčikov na zadnom diely. 

Malé košíčky

„Podprsenka prerezáva prsia!“ „Mám štyri prsia?!“ alebo „Pri zaväzovaní topánok alebo dobiehaním na autobus mi prsia vypadnú von z košíkov!“V kabinke sa predkloňte, alebo niekoľko krát poskočte a zkontrolujte výsledok. Pokiaľ sa stále nemôžete rozhodnúť, opakujte rovnaký postup v priliehavom tričku svetlejšej farby. To ukáže všetko. Línia prechodu z košíčkov na prsia musí byť plynulá, pekne zaoblená. Štyri prsia sú neprípustné!

Čo s tým?

Zvoľte hlbší košíček a veľkosť obvodu zachovajte (pr. Veľkosť G 75 nahraďte veľkostí H 75). Ďalšou možnosťou je, že vám nevyhovuje tvarkošíčkov, preto skúste aj iný tvar koša. 

Volné košíčky

 "Košíčky v dekolte odstávajú, tvoria sa vrecká." Alebo "Kostice mi leží skoro až na bruchu." Oblečtebielizeň a niekoľkokrát zakrúžte pažami, potom sa postavte rovno, paže dajte pozdĺž tela. Pri pohľade na dekolt musí byť línia výstrihu hladká, prsia pekne zaoblená a košíčky vyplnené. Ak máte v košíčku voľné miesto, okraj v dekolteodstáva a tvoria sa vrecká, nie je to dobrý výsledok.

Čo s tým?


Nesprávnym riešením je stiahnutie kostíc až na rebrá. Namiesto toho zvoľte radšej menšie košíček, veľkosť obvodu zachovajte (pr. Veľkosť G 80nahraďte veľkostí F 80).